lub

Jesteś po raz pierwszy?

Zarejestruj się
Rejestracja

Busy za granicę

Busy do Holandii

W kwietniu rozpoczyna się sezon na pracę tymczasową za granicą, a szczególnie w ogrodnictwie i rolnictwie. Jednym z najbardziej popularnych krajów, do których jeżdżą „na saksy” Polacy jest Holandia. Nie bez powodu nazywana jest krajem tulipanów i kwiatów. Jednak pracę w sezonie można znaleźć także w szklarniach hodujących pomidory, paprykę czy truskawki, a nawet egzotyczną dla nas cykorię. Jeśli już zdecydowałeś się na wyjazd, aplikowałeś i zostałeś zatrudniony, z pewnością kolejnym Twoim krokiem będzie wybór transportu na miejsce pracy.

Dlaczego busem?

Najczęściej pracownicy sezonowi wybierają przejazd busem do Holandii. Związane jest to z ogromną liczbą połączeń i przewoźników, którzy często zabierają „spod drzwi do drzwi”. Firmy świadczące usługi przejazdów osobowych za granicę są szczególnie liczne w regionach, gdzie takie wyjazdy są szczególnie popularne, tj. w opolskim, pomorskim czy lubelskim. Dodatkowym atutem przejazdów busem jest możliwość zabrania większego bagażu, niż np. podczas podróży samolotem czy pociągiem. Wyjazdy w celach zarobkowych łączą się z zabraniem dużej ilości odzieży roboczej na zmianę, ale również z bagażem… pełnym polskich smakołyków! Każdy, kto choć raz wybrał się do pracy za granicą, wie jak trudno przyzwyczaić się do holenderskiego jedzenia oraz cen(!) w Niderlandach. Co zrobić jeśli zatęsknimy za polskimi wyrobami, a nasz pobyt w Holandii trwa w najlepsze? Zawsze możemy poprosić rodzinę o wysłanie paczki busem. Najłatwiej zrobić to dzięki modułowi na portalu: http://www.ebusem.pl/pl#send-package.

Busy do Holandii – jak jadą i ile trwa podróż?

Zazwyczaj przewoźnicy mogą obierać dwie podstawowe drogi przejazdu z Polski do Holandii. Pierwsza to przejazd przez środkowe Niemcy do wschodniej części Holandii. Druga natomiast to trasa Niemcy-Belgia-Holandia. Wybór trasy uzależniony jest oczywiście od miejsc docelowych pasażerów i krajów, do których dociera przewoźnik. Często właśnie krajami docelowymi jest triada Niemcy-Holandia-Belgia. Jeśli zatem chcesz dotrzeć do Brabancji Północnej lub Limburgii (np. w okolice Maastricht) bardzo prowadpodobne jest, że będziesz miał okazję przejeżdżać przez Belgię. Ile trwa podróż? Jak się domyślasz, w zależności od warunków drogowych, pogody, pory roku i… sprawności zorganizowania trasy przez przewoźnika podróż może trwać od dziesięciu do nawet dwudziestu godzin! Dlatego tak ważne jest, aby wybrać sprawnego przewoźnika, który przywiezie Cię bezpiecznie i stosunkowo szybko do miejsca pracy. Dzięki wyszukiwaniu połączeń z filtrami (np. klimatyzacja, paczka) w zakładce www.ebusem.pl/pl#search-trip możesz znaleźć busa i przewoźnika, który spełnia Twoje oczekiwania!

busy do Holandii, busy do Niemiec

 

Busy do Niemiec

W kwietniu rozpoczyna się sezon na pracę tymczasową za granicą, wielu Polaków wyjedzie do Niemiec. Jak najłatwiej dostać się do naszych zachodnich sąsiadów? Dowiedz się więcej!

Jaka praca sezonowa w Niemczech?

Praca sezonowa w Niemczech to zazwyczaj czynności związane z ogrodnictwem, sadownictwem, hodowlą kwiatów, rolnictwem, ale też np. przy zbiorze pieczarek lub w masarniach (jednak to już dla bardziej wykwalifikowanych pracowników).  Do najczęściej spotykanych ofert należą te dotyczące pracy w szklarniach z kwiatami, truskawkami, ale także zbioru owoców w sadach.

Busy do Niemiec

 

W zależności od regionu Polski, z którego wyjeżdżasz do pracy za Odrę, Twoja podróż może być całkiem krótka lub wystarczająco długa, żeby pomyśleć o komfortowym przejeździe busem. Minimum kilkugodzinna podróż musi być jednak komfortowa. Proponujemy zatem wybór firmy, która dowiezie Cię w dobrych warunkach i bezpiecznie na miejsce! Wyszukaj przejazd na stronie: Szukaj przejazdu busem

Dotacje na innowacje. Inwestujemy w waszą przyszłość.